رضا شروین بدو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تشنج در کودکان مبتلا به تب شدید و معمولا در خلال بیماری های تب دار روی می دهد. وی اظهار کرد: تب های توام با تشنج به معنی مبتلا بودن کودک به صرع نیست و در 97 درصد کودکان دچار تب و تشنج مبتلا به صرع نخواهند بود. شروین بدو بااشاره به اینکه از هر 25 کودک یکی مبتلا به تب و تشنج می شود افزود: سن بروز این مشکل معمولا چهار تا شش سالگی است. وی با اشاره به اینکه در یک سوم کودکانی که دچار تب و تشنج می شوند، حملات مکرر تشنجی روی می دهد ،اظهار کرد: توجه ...

رضا شروین بدو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تشنج در کودکان مبتلا به تب شدید و معمولا در خلال بیماری های تب دار روی می دهد.

وی اظهار کرد: تب های توام با تشنج به معنی مبتلا بودن کودک به صرع نیست و در 97 درصد کودکان دچار تب و تشنج مبتلا به صرع نخواهند بود.

شروین بدو بااشاره به اینکه از هر 25 کودک یکی مبتلا به تب و تشنج می شود افزود: سن بروز این مشکل معمولا چهار تا شش سالگی است.

وی با اشاره به اینکه در یک سوم کودکانی که دچار تب و تشنج می شوند، حملات مکرر تشنجی روی می دهد ،اظهار کرد: توجه به علائم و نشانه های آن سهم بسزایی در تشخیص و درمان های به هنگام دارد.

این فوق تخصص بیماری های مغز و اعصاب کودکان مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان گفت: تشنج معمولا با افزایش ناگهانی درجه حرارت بدن شروع می شود و اغلب در آغاز، یک بیماری تب دار دیده می شود و معمولا در ارتباط با عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی مثل سرماخوردگی است.

وی اظهار کرد: کوکان نسبت به تشنج بسیار مستعد هستند زیرا سیستم مغزی و عصبی آنها هنوز بالغ و کامل نشده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه