تا 7 ماهگی به کودکان، چای و بیسکوئیت ندهید

تا 7 ماهگی به کودکان، چای و بیسکوئیت ندهید

ایسنا: همه کودکان از بدو تولد تا 7 ماهگي تنها مي‌توانند از شير مادر استفاده کنند و نبايد با خوراندن آب قند، چاي، سوپ و يا حتي آب ميوه آنها را با سوء تغذيه مواجه کرد.

 

تا 7 ماهگی به کودکان، چای و بیسکوئیت ندهید - تصویر 1

 

دکتر عليرضا ميرزايي در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران گفت: چاي موجب ايجاد کم خوني در کودکان مي‌شود و بيسکوئيت نيز پس از سبوس‌گيري عاري از ويتامين‌هاي مورد نياز براي رشد نوزادان خواهد بود.

 

وي با تاکيد بر اينکه بيسکوئيت با ترکيبات آرد گندم نبايد به کودکان کمتر از 7 ماه داده شود؛ گفت: عوارض مصرف اين خوراکي براي کودکان 3 و 4 ماهه مي‌تواند به شکل آلرژي به گندم و اسهال‌هاي مزمن خودنمايي کند.

 

دکتر ميرزايي تاکيد کرد: کاهش مصرف شير مادر براي کودکان منجر به سوء‌تغذيه مي‌شود و با عوارضي همچون کم خوني همراه خواهد بود. غذاهاي بزرگسالان داراي مقدار متناوبي نمک و ادويه است که مصرف آن براي کودکان کمتر از 2 سال بسيار مضر است.

 

وي در پايان خاطرنشان كرد: مصرف نمک براي کودکان 4 تا 5 ماهه موجب احتباس آب و املاح مي‌شود و به دليل آن که کليه اين کودکان هنوز امکان دفع نمک را ندارد عوارضي را در ناتواني کليه براي آنها ايجاد خواهد کرد.

 

همچنين روده کودکان کمتر از 2 سال نيز توانايي فراواني در جذب مواد مختلف دارد که پس از مصرف ادويه به سرعت وارد خون آنها مي‌شود و با تحريک سيستم ايمني بدن موجب ترشح و حساسيت خواهد شد.

 

تغذیه
کودکان
نمک
بیسکوئیت
آرد
کم‌خونی
سبوس
سوءتغذیه
ادویه
اسهال
شیرمادر
آب میوه
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه