ایسنا: پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد دریافت آهن در دوران بارداری از تولد نوزاد کم‌وزن و کم‌خونی مادران جلوگیری می‌کند. بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد انجام شده است، دریافت روزانه مکمل‌های آهن حتی دوز پایین آن در دوران بارداری خطر کم‌خونی را تا 12 درصد و کم وزنی نوزاد را تا سه درصد کاهش می‌دهد. بررسی دو میلیون زن نشان می‌دهد برای هر 10 میلی‌گرم آهن اضافه در روز تا بالاترین حد استفاده از آن یعنی 66 میلی گرم در روز خطر کم‌خونی و کم‌وزنی می‌تواند قطع شود. کمبود آهن یکی از عوامل شایع کم‌خو ...

ایسنا: پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد دریافت آهن در دوران بارداری از تولد نوزاد کم‌وزن و کم‌خونی مادران جلوگیری می‌کند.

بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد انجام شده است، دریافت روزانه مکمل‌های آهن حتی دوز پایین آن در دوران بارداری خطر کم‌خونی را تا 12 درصد و کم وزنی نوزاد را تا سه درصد کاهش می‌دهد. بررسی دو میلیون زن نشان می‌دهد برای هر 10 میلی‌گرم آهن اضافه در روز تا بالاترین حد استفاده از آن یعنی 66 میلی گرم در روز خطر کم‌خونی و کم‌وزنی می‌تواند قطع شود.

کمبود آهن یکی از عوامل شایع کم‌خونی در دوران بارداری به ویژه در کشورهای کم‌درآمد و متوسط است. در حالی که در برخی کشورها مثل انگلستان تجویز آهن برای همه زنان باردار معمول نیست، سازمان بهداشت جهانی مصرف 60 میلی‌گرم آهن را برای تمامی زنان باردار توصیه می‌کند. تخمین زده شده شیوع کم خونی فقر آهن در سال 2011 در اروپا در بین زنان باردار 16.2 درصد بوده است.

گوشت بدون چربی، سبزیجات برگ سبز، میوه‌های خشک، مغزهای مغذی، غلات و حبوبات منابع خوبی برای تامین آهن مورد نیاز بدن هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه