نی نی بان: برای بسیاری از مادران و پدران امروز، استفاده از روش‌های غیر دارویی بیماری جذاب‌تر است. در یک نظرسنجی که در سال 2009 از 6000 پدر و مادر انجام شد، 40 درصد آن‌ها گفتند که علاقمند به درمان‌های طبیعی برای بچه‌های خود بودند، که این رقم با 23 درصد در مطالعه مشابهی در سال 2006 مقایسه شد. هیلاری مک کلافرتی، متخصص اطفال و استادیار بالینی پزشکی در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، می‌گوید: «خانواده‌ها درمان‌های طبیعی و ملایم و همچنان تاثیرگذار را می‌پسندند. ». البته اگر کودک‌تان از مشکلا ...

نی نی بان: برای بسیاری از مادران و پدران امروز، استفاده از روش‌های غیر دارویی بیماری جذاب‌تر است. در یک نظرسنجی که در سال 2009 از 6000 پدر و مادر انجام شد، 40 درصد آن‌ها گفتند که علاقمند به درمان‌های طبیعی برای بچه‌های خود بودند، که این رقم با 23 درصد در مطالعه مشابهی در سال 2006 مقایسه شد.هیلاری مک کلافرتی، متخصص اطفال و استادیار بالینی پزشکی در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، می‌گوید: «خانواده‌ها درمان‌های طبیعی و ملایم و همچنان تاثیرگذار را می‌پسندند.»

 

بیماری‌های کودکتان را طبیعی درمان کنید - تصویر 1

 

البته اگر کودک‌تان از مشکلات سلامتی که ممکن است به مراقبت‌های پزشکی سنتی احتیاج داشته باشد رنج می‌برد، شما باید با پزشک متخصص اطفال خود تماس بگیرید. اما کدام یک از درمان‌های طبیعی مورد حمایت علم و بهترین متخصصان هستند؟ ما این تحقیق را برای شما انجام داده‌ایم.

 

مشکل: گاز معده

درمان طبیعی: بابونه

 

کتی کامپر نویسنده کتاب پزشک جامع اطفال می‌گوید: «بابونه اسپاسم‌های روده‌ای را آرام می‌کند و آرامش روان را بالا می‌برد. در واقع برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که مواد شیمیایی فعال در بابونه همان اثر را بر مغز به عنوان یک آرام‌بخش خفیف، اما بدون عوارض جانبی می‌گذارد. چای را برای 5 دقیقه بجوشانید، آن را با دمای اتاق سرد کنید سپس 28 یا 56 گرم آن را در قوری بریزید.»

 

اثبات: این گیاه درمان سنتی صد ساله گاز معده است و مطالعات اخیر تاثیرات آن را اثبات کرده است. طبق مطالعات ایتالیایی از نوزادان کولیکی که از شیر مادر تغذیه می‌کردند، چای گیاه بابونه‌ گریه آن‌ها را تا 85% کاهش داد.

 

به خاطر داشته باشید: به ندرت ممکن است یک کودک 6 ماهه یا بزرگتر به ابروسیا (یک گیاه مشابه بابونه) حساس باشد و پس از خوردن چای بابونه جوش بزند. اگر متوجه جوشی شده‌اید، از دادن چای بابونه به کودک خود خودداری کنید.

 

مشکل: قند خون بالا

درمان طبیعی: دارچین

 

شین الیسون،  شیمیدان آلی و نویسنده کتاب درمان‌های طبیعی می‌گوید که دارچین ممکن است شامل مواد ترکیبی باشد که به طور مستقیم روی سلول‌هایی که به قند اجازه جذب شدن می‌دهد تاثیر می‌گذارد، بنابراین قند خون را کاهش می‌دهد. اما از آن‌جا که تحقیقات در این زمینه نسبتا جدید است، دانشمندان هنوز در حال مطالعه دقیق درباره این‌که دارچین چگونه قند خون را کاهش می‌دهد، هستند.

 

اثبات: مطالعات روی بزرگسالان نشان می‌دهد که دارچین زمانی که به مواد غذایی و نوشیدنی‌ها افزوده می‌شود، می‌تواند به کاهش قند خود کمک کند. طی تحقیقی که روی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 انجام شد، زمانی که آن‌ها روزانه حدود نصف تا دو و نیم قاشق چای‌خوری از دارچین مصرف کردند، سطح قند خون‌شان به طور چشمگیری کاهش یافت.

 

به خاطر داشته باشید: دارچین اضافی در رژیم غذایی کودک باید مکمل غذایی باشد - نه جایگزین. یک ایده: آن را به جای شکر به مواد اضافه کنید یا آن را در حبوبات خرد کنید.

 

مشکل: حالت تهوع

درمان طبیعی: جویدن آدامس

 

لئو هیتلینگر ام.دی، رئیس آکادمی آمریکایی گوارش، کبد و تغذیه کودکان می‌گوید: «آدامس جویدن باعث تحریک جریان بزاق، که اسید معده را خنثی می‌کند، می‌شود.» این باعث می‌شود که غذا در دستگاه گوارش پایین رود و حالت تهوع کاهش یابد. از آن‌جا که این موقعیت در میان کودکان رایج‌تر است، تخمین زده شده که بسیاری از کودکان گاه به گاه از سوزش معده رنج می‌برند. (کودکانی که اضافه وزن دارند در معرض خطر تهوع بیشتری نسبت به بچه های دیگر قرار دارند.)

 

اثبات: یک تحقیق بریتانیایی نشان می‌دهد که جویدن آدامس بدون قند بعد از غذا می‌تواند اسید مری و در نتیجه حالت تهوع را کاهش دهد. جوییدن آدامس به کودکان 4 سال و بالاتر پیشنهاد می‌شود.

 

به خاطر بسپارید: جویدن آدامس بدون قند برای دندان‌ها مناسب است. افزایش جریان بزاق کمک می‌کند تا ذرات غذا از روی دندان‌ها شسته شود و از میزان پلاک‌هایی که اسید تولید می‌کنند، کاسته شود.

 

مشکل: آفتاب سوختگی

درمان طبیعی: آلوئه‌‌ورا

 

دافی مک کی، معاون رئيس جمهور در امور علمی و نظارتی برای امور تغذیه در واشنگتن دی سی می‌گوید که ترکیبات آلوئه‌ورا با رساندن خون تازه و اکسیژن‌دار به عروق خونی کوچک که تغذیه پوست را انجام می‌دهند، سرعت التیام را افزایش می‌دهند. این به بدن کودک شما کمک می‌کند تا پوست آفتاب سوخته را سریع‌تر بهبود بخشد. آلوئه‌ورا به عنوان یک مرطوب‌کننده نیز عمل می‌کند و زخم‌های پوستی از هر نوعی (از جمله سوختگی) را التیام می‌بخشد.

 

اثبات: یک تحقیق منتشر شده در برنز می‌گوید آلوئه‌ورا زمان درمان سوختگی‌های درجه اول و دوم را تقریبا تا 9 روز کاهش می‌دهد.

 

به خاطر داشته باشید: بالاترین غلظت آلوئه‌ورا را در ژل آن می‌توان یافت که در اکثر داروخانه‌ها به فروش می‌رسد. (مرطوب‌کننده‌های آلوئه‌ورا غلظت کم‌تری دارند.) همچنین می‌توانید گیاه آن را در خانه‌تان بکارید، برگ‌های آن را بکنید، از وسط دو قسمت کنید و با فشار، ژل آن را بیرون آورید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه