به کودکان دعا کردن را بیاموزید

به کودکان دعا کردن را بیاموزید

نی نی بان: آموزش دعا کردن به کودکتان یکی از وظایف مهم شما است. اگر چه این کار کمی دلهره آور است و ممکن است شما را به چالش بکشد به خصوص اگر کودکتان درباره ایمان از شما سوال کند. اما اگر به همراه کودک خود دعا کنید، ایمان شما با او رشد خواهد کرد.

 

به کودکان دعا کردن را بیاموزید - تصویر 1

 

من به شما پیشنهاد می‌کنم که هر چه زودتر کودکتان را به دعا کردن عادت دهید. اگر در طول روز دعا می‌کنید، این کار را بلند انجام دهید. کودک شما از این که صدا و نجوای شما را هنگام دعا کردن بشنود، خشنود خواهد شد، حتی اگر معنی آن را نفهمد. با این روش هنگامی که او رشد می‌کند و بزرگ می‌شود، دعا کردن بخشی از عادت زندگی او خواهد شد. با همسر خود درباره این که چه زمانی در طول شبانه روز برای این کار مناسب است، مشورت کنید. شاید زمان خوردن شام یا زمان خواب بهترین موقعت برای خانواده شما باشد. هر زمانی را که انتخاب ‌کنید، خوب است، تنها کافی است از کودک خود بخواهید چشم‌هایش را ببند، دستهایش را به سمت آسمان بگیرد و با صدای بلند دعا کنید.

 

هنگامی که کودک شما بیشتر با دعا کردن آشنا شد، از او بپرسید برای چه چیزی خدا رو شکر می‌کند. ممکن است دلیل او مسخره و خنده دار به نظر آید اما مطمئنا از ته قلب‌اش است. اولین دعای پسر من این بود: «خدایا برای هات داگی که به من دادی متشکرم.»

 

به کودکتان بگویید که دعا کردن یکی از راههای صحبت کردن با خدا است. سپس درباره دعاهایتان با او صحبت کنید. برای مثال هنگامی که در ترافیک کلافه شده‌اید، بگویید: «خدایا به من صبر بده تا با عصبانیت‌ام مقابله کنم.» یا اگر خبر خوبی به گوش شما رسید یه دقیقه از وقتتان را با خانواده خود به شکرگذاری بپردازید.

 

یکی از فواید دعا کردن با کودکتان این است که به افکار و نگرانی‌های کودک خود آگاه می‌شوید. هنگامی که کودک خود را ناراحت یا عصبانی می‌بینید، از او بخواهید دعا کند. روزی پسر من از این که شنا را در کلاس به خوبی دیگران یاد نگرفته، ناراحت بود. از او خواستم تا قبل از شروع کلاس دعا کند. این کار اعتماد به نفس او را افزایش داد و باعث شدکه بعد از کلاس نیز خدا را به خاطرش شکر کند. از آن زمان به بعد کودکم با فایده دعا کردن آشنا شد.

 

من خوشحالم که دعا کردن بر ذهن او تاثیر می‌گذارد. درباره دعا کردن و فواید آن با کودکتان صحبت کنید و از سوال‌هایی که ممکن است از شما بپرسد، نهراسید. ایمان موضوعی پیچیده است، مطمئنا کودک شما از صداقت‌تان رنجیده نخواهد شد. خوشبختانه دعا کردن عملی است که می‌توان آن را در زندگی پیش گرفت بدون این که لازم باشد آن را برای دیگران توضیح دهید. به همین علت باید بگوییم: آمین. 

دعا
شکر کردن
ایمان
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه