باشگاه خبرنگاران جوان: نگاه کردن به چشمان کودک نقش مهمی در رشد هوش کودک دارد. روانشناس گفت: در صورتی که والدین تا 6 هفتگی کودک تا فاصله 5/17 سانتی به چشمان کودک (به صورت چشم تو چشم) نگاه کنند ارتباط‌های مغزی کودک شکل می‌گیرد و تبدیل به الگوهای تشخیص می‌شود و کودک با این نگاه‌ها می‌تواند چیزهایی که در اطراف وی وجود دارد را تشخیص بدهد و با هر بار انجام این نگاه به چشمان کودک این الگوی تشخیص وی تقویت می‌شود که نقش بسزایی در تقویت هوش وی دارد. شکوری افزود: روانشناسان معتقدند رشد هوش کودک با تغذی ...

باشگاه خبرنگاران جوان: نگاه کردن به چشمان کودک نقش مهمی در رشد هوش کودک دارد.

 روانشناس گفت: در صورتی که والدین تا 6 هفتگی کودک تا فاصله 5/17 سانتی به چشمان کودک (به صورت چشم تو چشم) نگاه کنند ارتباط‌های مغزی کودک شکل می‌گیرد و تبدیل به الگوهای تشخیص می‌شود و کودک با این نگاه‌ها می‌تواند چیزهایی که در اطراف وی وجود دارد را تشخیص بدهد و با هر بار انجام این نگاه به چشمان کودک این الگوی تشخیص وی تقویت می‌شود که نقش بسزایی در تقویت هوش وی دارد.

شکوری افزود: روانشناسان معتقدند رشد هوش کودک با تغذیه مناسب از دوران بارداری و با دریافت ریزمغزی‌ها و ویتامین‌ها شروع می‌شود و بعد از به دنیا آمدن کودک تغذیه با شیر مادر در سال‌های اولیه زندگی تأثیر سرنوشت‌سازی در رشد هوش کودک دارد چرا که شیر مادر حاوی چربی‎های خاصی است که برای عملکرد مغز نوزاد بسیار مفید است.

وی تصریح کرد:دریافت‌های اولیه زبان یکی از عوامل تقویت عملکرد ذهنی کودک است و در صورتی که کارکردهای زبانی به خوبی انجام بگیرد وی به‌عنوان یک فرد باهوش شناخته می‌شود درواقع صحبت کردن با کودک توانایی کلامی وی را بهتر و نحوه سخن گفتن وی صحیح و باعث می‌شود درک درستی از اندیشه‌ها و گفتارهای دیگران داشته باشد.

این روانشناس با بیان اینکه در برخورد با کودکان باید با دقت عمل شود، خاطرنشان کرد: با کودک به صورت بچه‌گانه صحبت کنید تا درک او از محیط اطرافش راحت‌تر شود و باید والدین حواسشان باشد که با کودک خود به گونه‌ای صحبت نکنند که او از داشتن ارتباط کلامی با آنها خسته شود.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه