شهرزاد: حرف زدن با نوزادان خیلی مهم است. شاید اولین دلیلی که به نظرتان برسد این باشد که آن‌ها از این طریق زبان را یاد می‌گیرند، با کلمات آشنا می‌شوند و خودشان می‌توانند حرف بزنند. البته این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که به خاطرش از والدین می‌خواهند هر چه بیشتر با کودک‌شان صحبت کنند؛ ولی فقط این نیست و صحبت کردن با کودک اثرات بسیار مهم دیگری هم دارد. به گزارش دیلی‌میل یکی از مهم‌ترین عواملی که رشد ذهن کودکان را در ماه‌های اول موجب می‌شود چیزهایی است که می‌شنوند. شاید به این دلیل که خودشان ...

شهرزاد: حرف زدن با نوزادان خیلی مهم است. شاید اولین دلیلی که به نظرتان برسد این باشد که آن‌ها از این طریق زبان را یاد می‌گیرند، با کلمات آشنا می‌شوند و خودشان می‌توانند حرف بزنند.

 

البته این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که به خاطرش از والدین می‌خواهند هر چه بیشتر با کودک‌شان صحبت کنند؛ ولی فقط این نیست و صحبت کردن با کودک اثرات بسیار مهم دیگری هم دارد.

 

به حرف آوردن کودک، از آواهای نا‌مفهوم استفاده نکنید - تصویر 1

 

به گزارش دیلی‌میل یکی از مهم‌ترین عواملی که رشد ذهن کودکان را در ماه‌های اول موجب می‌شود چیزهایی است که می‌شنوند. شاید به این دلیل که خودشان هنوز نمی‌توانند به خوبی صحبت کنند.

 

نباید فکر کنید که متوجه حرف‌ها نیستند و هوش‌شان ضعیف است بلکه آن‌ها همه حرف‌های شما را در ذهن‌شان تجزیه و تحلیل می‌کنند و آن را می‌سازند.

 

بسیاری از پدر و مادر‌ها مرتب با نام‌ها و آواهای نا‌مفهوم با کودک‌شان صحبت می‌کنند که حاصل احساساتی شدن آن‌ها است. البته این نوع محبت کردن بد نیست ولی استفاده از کلمات نامفهوم و عبارت‌هایی که از لحاظ زبانی و منطقی منظم و قابل توجیه نیستند، چندان کمکی به کودک شما نمی‌کند.

 

پس سعی کنید با او خیلی شمرده صحبت کنید. او تازه متوجه می‌شود که در جهان علت و معلول وجود دارد و بین برخی چیز‌ها رابطه وجود دارد.

 

پس بهتر است عبارت‌ها و جمله‌های ساده‌ای بگویید که در آن‌ها دو جز وابسته وجود داشته باشد. رفتار‌هایتان را خیلی ساده به او توضیح دهید. مثلا بگویید: «حالا باید بریم حموم چون خیلی کثیف شدیم!» یا «به بابا زنگ بزنیم که بیاد خونه!»

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه