ایسنا: مجتبی مظلومی، روان‌شناس بالینی، گفت: «بهترین نوع واکنش والدین در مقابل پرخاشگری و سایر رفتارهای ناشایست کودکان، بی‌توجهی به آن رفتار نامطلوب است. هر نوع رفتار ناشایستی که کودکان انجام می‌دهند از طریق یادگیری از والدین، همسالان، معلمان و رسانه‌ها بوده یا در صفات شخصیتی اوست. ». وی ادامه داد: «والدین در صورتی که با رفتار ناشایست کودکان مواجه شدند باید نسبت به آن رفتار بی‌اعتنا و بی‌توجه باشند و حتی واکنش منفی هم نشان ندهند، چراکه بسیاری از کودکان تنها برای جلب توجه بزرگترها به چنین رف ...

ایسنا: مجتبی مظلومی، روان‌شناس بالینی، گفت: «بهترین نوع واکنش والدین در مقابل پرخاشگری و سایر رفتارهای ناشایست کودکان، بی‌توجهی به آن رفتار نامطلوب است. هر نوع رفتار ناشایستی که کودکان انجام می‌دهند از طریق یادگیری از والدین، همسالان، معلمان و رسانه‌ها بوده یا در صفات شخصیتی اوست.»

 

وی ادامه داد: «والدین در صورتی که با رفتار ناشایست کودکان مواجه شدند باید نسبت به آن رفتار بی‌اعتنا و بی‌توجه باشند و حتی واکنش منفی هم نشان ندهند، چراکه بسیاری از کودکان تنها برای جلب توجه بزرگترها به چنین رفتاری دست می‌زنند.»

 

این روان‌شناس بالینی به نقش آموزش در تربیت اشاره کرد و اظهار داشت: «وقتی کودک رفتار ناشایست را یاد می‌گیرد می‌توانید به او رفتار جایگزین و مناسب را آموزش دهید به او بگویید رفتار درست چه رفتاری است.»

 

مظلومی افزود: «کودکانی که تیپ شخصیت آن‌ها به شکل پایه‌ای پرخاشگر است، آموزش و بی‌اعتنایی به رفتار ناشایست باعث بهبود می‌شود اما نتیجه آن به اندازه کودکانی با شخصیت آرام نیست.»

 

وی در رابطه با کودکانی با شخصیت پرخاشگر گفت: «راه‌حلی برای بهبود این نوع کودکان وجود ندارد چراکه شخصیت در افراد پایدار است و بر اساس مطالعات انجام شده، 80 درصد از صفت‌های شخصیتی بر اساس وراثت است و در 20 درصد دیگر با یادگیری و تمرین به مرور زمان تغییر کمی حاصل می‌شود.»

 

این روان‌شناس بالینی به والدین توصیه کرد: «از طریق ریشه‌یابی سال‌های اول کودکی و بررسی ویژگی‌های شخصیتی اجداد و کودک به ریشه پرخاشگری کودکان پی ببرند.»

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه