برای چه باید از نخ دندان استفاده کنیم

برای چه باید از نخ دندان استفاده کنیمعباس سید شاکری دبیر اجرایی کنگره پانزدهم گفت: در این کنگره متخصصان و پژوهشگران از هشت کشور دنیا به ارائه نظریات و تجربه‌های خود می‌پردازند و در کنار آن با اجرای کارگاه‌های آموزشی برای دندانپزشکان سعی می‌کنیم در ارتقا سلامت دهان و دندان کشور و استفاده از جدید‌ترین روش‌های درمانی دنیا پیشرو باشیم.

وی در رابطه با ایمپلت دندان گفت: در مجموع باید گفت ایمپلنت روش درمانی بسیار موفقی است و در حال حاضر در تمام دنیا به‌عنوان بهترین جایگزین برای دندان‌های اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین افرادی که متقاضی استفاده از این روش درمانی هستند حتما باید به متخصصین و افراد با تجربه در این حوزه مراجعه کنند.

سید شاکری ادامه داد: برای داشتن دندان‌هایی سالم حتما باید در کنار استفاده همیشگی از مسواک، نخ دندان نیز به کار برده شود؛ چراکه استفاده از مسواک به ‌تنهایی بخشی از دندان‌ها را تمیز می‌کند و اضافه‌های مواد خوراکی بین دندان‌ها باقی خواهد ماند. همچنین باید توجه کرد استفاده نادرست از نخ دندان نیز مشکلاتی را به بار می‌آورد.

دبیر اجرایی کنگره در پایان گفت: خلال دندان برای نظافت دندان یا پیشگیری از پوسیدگی، بیماری‌های دندان و لثه مفید نیست و فقط می‌تواند تکه‌های غذای باقیمانده در بین دندان را خارج کند و ما در کل استفاده از خلال دندان را توصیه نمی‌کنیم.

پانزدهمین کنگره پریودنتلوژی از ۱۴ تا ۱۷ مهر ماه در محل هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه