بدون غر به خواسته‌ تان برسید (ویژه خانم ها)

بدون غر به خواسته‌ تان برسید (ویژه خانم ها)

بدون غر به خواسته‌ تان برسید (ویژه خانم ها) - تصویر 1


قبول دارید اکثر مردان معتقدند زنان موجوداتی غرغرو و اعصاب خردکن اند که مدام در حال شکوه و شکایت اند؟ به نظر شما این عقیده صحیح است یا نه؟ و آیا زنان واقعاً موجوداتی غرغرو هستند یا به این دلیل که به خواسته هایشان نمی رسند شروع به غر زدن می کنند؟

حالا یک سوال دیگر: آیا شده تا به حال با غر زدن به خواسته تان رسیده باشید و از نق زدن و عصبانیت نتیجه ای بگیرید؟!

بگذارید با صراحت کامل بگویم که محال است هیچ زنی با نق زدن و غر زدن، به خواسته اش برسد، چون هیچ مردی حاضر نیست وقتی با لحن ناشایست با او صحبت می شود به خواسته ای تن بدهد. در واقع وقتی شما با همسرتان با لحنی ناخوشایند و پرخاشگرانه صحبت می کنید به او اجازه می دهید که به راحتی شما و خواسته تان را نادیده بگیرد. در این موقع، او به سادگی واکنش هایی را براساس کلمات رکیک و الفاظ ناخوشایندی که به کار برده اید تنظیم می کند و سعی می کند بلندتر و تندتر از شما صحبت کند و تا وقتی رفتار شما و محیط خانه برایش پذیرفتنی نباشد همچنان در حالت تدافعی می ماند. جای بدتر ماجرا آنجاست که بعد از جاری شدن سیل جملات توهین آمیز از دهان تان به ناگهان شما در نظر همسرتان تبدیل به هیولای وحشتناک و بزرگی می شوید که مهم نیست چقدر زیبا و خوش اندام و خوش لباس است. مهم این است که در این حال دیگر آن زن دوست داشتنی و خواستنی نیست.

بنابراین به شما اکیداً توصیه می کنیم که برای دستیابی به خواسته هایتان غرزدن را کنار بگذارید و به جای داد و بیداد و جاروجنجال، شیوه مرموزانه اما کارسازتری را پیش بگیرید.

روشی که ما در نشریه «راز» به شما پیشنهاد می کنیم راهکاری است که در آن ۴ اصل به دقت رعایت شده است. این ۴ اصل عبارتند از:

۱. تحت هر شرایطی حتی در عصبانی ترین حالت، لحن و بلندی صدای خودتان را تنظیم کنید.

شوهرتان فرزندتان نیست که هر طور دل تان خواست با او صحبت کنید، (هر چند صحبت کردن با فرزندان هم قطعاً نیازمند احترام است) اگر با لحنی خشونت آمیز و صدایی بلند با همسرتان صحبت کنید مثل این است که به او القا کنید که من مادر تو هستم و بیشتر از تو می فهمم و تو پسر کوچولویی هستی که من باید مراقب کارهایش باشم و خوب و بد را یادش بدهم.

۲. برای خواسته تان زمان تعیین نکنید

بدون تردید شما هم مثل بسیاری از زنان دیگر مایلید هر کاری همان لحظه ای که می گویید انجام شود، ولی حقیقت امر این است که بسیاری از ما به خوبی می دانیم اکثر قریب به اتفاق کارها نیازی به ضرب الاجل ندارند، واقعاً فکر کنید چه اشکالی دارد که ظرف ها یک ساعت دیرتر شسته شود یا حوله حمام دیرتر به چوب لباسی آویزان شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم این بار به جای غر زدن در مورد اینکه «پس کی فلان کار را انجام می دهی؟» موقعیت شان را عوض کنید تا چشم تان به کارهای تلنبار شده نیفتد. باور کنید اگر کمی، فقط کمی صبوری پیشه کنید، هم خواسته تان به نحو احسنت انجام می شود و هم با جروبحث، حرمت میان تان از بین نمی رود.

۳. موارد مهم را مشخص کنید

اگر سر هر خواسته ای جنجال به پا کنید شوهرتان نسبت به چنین وضعیتی بی تفاوت می شود و بی اعتنا از کنار آن مسئله و خواسته شما می گذرد. مطمئن باشید وقتی مردی به بی تفاوتی رفتاری برسد دیگر به سختی می تواند تشخیص بدهد که چه چیزی برایتان مهم و چه چیزی کم اهمیت است. علاوه بر این، غرغر کردن و نق زدن های شما باعث می شود مردتان در مواقع عصبانیت و دلخوری از نقطه ضعف های شما برای حرص دادن تان استفاده کند. بنابراین به شما اکیداً توصیه می کنیم از غر زدن و نق نق کردن فقط برای مواقع خیلی ضروری و مهم استفاده کنید.

۴. درک کنید مردان با زنان متفاوت اند

زنان به گونه ای آفریده شده اند که دارای قدرتی جادویی برای هماهنگ کردن اوضاع پیرامون تان هستند. به راحتی نیاز دیگران را برآورده می کنند و اگر اشتباهی روی دهد خیلی سریع آن را تصحیح می کنند. اما برای مردها، نه این چیزها مهم است و نه اولویت محسوب می شود. برای اکثر مردان مهم نیست که دیگران چه می گویند و چه می خواهند. آنها همانطور که دوست دارند فکر و زندگی می کنند. حالا باید متوجه شده باشید که بسیاری از رفتارهایی که شما آن را دشمنی با خود تلقی می کنید نه به دلیل دشمنی همسرتان با شما، که فقط به خاطر تفاوت طرز فکر او با شماست، او دنیا را به گونه دیگری می بیند و اولویت هایش با اولویت های شما فرق دارد، به همین دلیل گاهی خواسته های شما را نادیده می گیرد یا آن را چندان مهم نمی داند و به همین دلیل است که در انجام آن سهل انگاری می کند.

جمع بندی

مردان برای آنکه کارها را مطابق خواسته شما انجام دهند یا خواسته های شما را برآورده کنند نیازمند رعایت چند نکته اند:
اول اینکه، بدانند این کار اولویت اول شماست یا اینکه برای شما تا چه اندازه مهم است.
دوم اینکه، درخواست شما باید کاملاً محترمانه و با مهربانی توضیح داده شود.
سوم اینکه، شرح داده شود که چرا لازم است این کار همین حالا یا در فلان وقت انجام شود.
چهارم اینکه: بدون غرغر کردن و نق زدن و تهدید و ارعاب مطرح شود.
پنجم اینکه، به هیچ وجه با لحن خشن و صدای بلند مطرح نشود.
ششم اینکه، به عقاید و نظرات او نیز احترام گذاشته شود.
فراموش نکنید بهترین راه برای اینکه چیزی را از کسی بخواهید آن است که خواسته تان را با مهربانی و ملاطفت درخواست کنید.

راز/
شماره
۴۰/ نیمه اول بهمن ماه ۹۲/ ۶۴
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه