ایسنا: تحقیقات نشان داده است که کودکان قبل از نوجوانی باید ترکیبی از چند ورزش را انجام دهند و تنها بر روی یک ورزش متمرکز نشوند به این ترتیب دچار استقلال کمتری خواهند شد. کودکان ورزشکاری که یک ورزش را به طور اختصاصی انجام می‌دهند تحت فشار هستند و در معرض خطر آسیب دیدگی‌ قرار دارند. این نتیجه‌ تحقیقاتی است که در دانشگاه لویولا انجام شده است. این تحقیقات بر روی 154 ورزشکار از ورزش‌های مختلف با متوسط سنی 13 سال انجام شد. آنها به مرکز سلامتی لویولا آمده بودند تا آسیب دیدگی‌های خود را درمان کنن ...

ایسنا: تحقیقات نشان داده است که کودکان قبل از نوجوانی باید ترکیبی از چند ورزش را انجام دهند و تنها بر روی یک ورزش متمرکز نشوند به این ترتیب دچار استقلال کمتری خواهند شد.

 

کودکان ورزشکاری که یک ورزش را به طور اختصاصی انجام می‌دهند تحت فشار هستند و در معرض خطر آسیب دیدگی‌ قرار دارند. این نتیجه‌ تحقیقاتی است که در دانشگاه لویولا انجام شده است.

 

این تحقیقات بر روی 154 ورزشکار از ورزش‌های مختلف با متوسط سنی 13 سال انجام شد. آنها به مرکز سلامتی لویولا آمده بودند تا آسیب دیدگی‌های خود را درمان کنند. ورزشکاران آسیب دیده در ورزش اختصاصی خود بیشترین امتیاز را داشتند.

 

دکتر نیرو جایانتی می گوید:« ورزشکارانی که آسیب دیده بودند، تاکید بیشتری داشتند تا در یک ورزش حرفه‌ای شوند. ما باید مراقب نوجوانانی که می‌خواهد در یک ورزش حرفه‌ای شوند باشیم. والدین بهتر است فرزندان خود را در چندین ورزش ثبت‌نام کنند.»

 

این مطالعات در ادامه تحقیقاتی که بر روی 519 تنیس باز انجام شده بود، صورت گرفت.

 

جایانتی می‌گوید:« یافته‌هایی که از این مطالعات به دست آمد، حمایتی برای آکادمی آمریکایی تخصصی کودکان است و به آنها برای تربیت ورزشکاران از سنین پایین کمک می‌کند. گفته می‌شود که کودکان قبل از نوجوانی نباید در یک ورزش متمرکز شوند، آنها باید در فعالیت‌های متعدد شرکت کنند و مهارت‌های خود را گسترش دهند.»

 

در این مطالعات 85 ورزشکار که آسیب دیده بودند و 69 ورزشکار که آسیب ندیده بودند مورد مقایسه قرار گرفتند. آنها به نسبت فاکتورهای زیر امتیاز بندی شدند:

 

  • کسانی که بیش از 75 درصد از زمان خود را به ورزش در یک رشته پرداخته بودند.
  • ورزش‌های دیگری را ترک کرده‌اند تا به یک ورزش بپردازند.
  • یک ورزش را مهم‌تر از دیگر ورزش‌ها می‌دانند
  • بیش از هشت ماه از سال را تمرین می‌کنند و بیش از شش ماه از سال را مسابقه می‌دهند.
  • ورزشکارانی که بیشتر از این عوامل امتیاز گرفتند، آسیب دیدگی‌ بیشتری داشتند.

آسیب دیدگی‌هایی که معمولاً این ورزشکاران به آنها دچار می‌شوند عبارتند از: درد کاسه زانو، کشیدگی تاندون، مشکلات در غضروف زانو، شکستگی‌های کوچک و کشیدگی عضلات.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه