باشگاه خبرنگاران جوان: دکتر اکبریان، متخصص مغز و اعصاب ضمن بیان این‎که، بازی‌های رایانه‌ای باید مطابق سن کودکان انتخاب شوند، گفت: «بازی‌های رایانه‌ای، مطابق با سنین مختلف طراحی شده است. بنابراین برای کودک باید بازی‌هایی انتخاب شود که متناسب با سن‌اش باشد. ». وی در ادامه افزود: «بازی‌هایی که دارای اکشن‌های خشن است برای کودک اثرات خطرنای را به همراه دارد، به‌دلیل این‌که مغز کودک قابلیت تجزیه و تحلیل را نداشته، هم‌چنین ذهن کودک تصاویر را واقعی می‌بیند و این بازی‌ها در ذهنیت کودک شکل می‌گیرد. ...

باشگاه خبرنگاران جوان: دکتر اکبريان، متخصص مغز و اعصاب ضمن بيان اين‎که، بازي‌هاي رايانه‌اي بايد مطابق سن کودکان انتخاب شوند، گفت: «بازي‌هاي رايانه‌اي، مطابق با سنين مختلف طراحي شده است. بنابراين براي کودک بايد بازي‌هایی انتخاب شود که متناسب با سن‌اش باشد.»

وي در ادامه افزود: «بازي‌هایی که داراي اکشن‌هاي خشن است براي کودک اثرات خطرناي را به همراه دارد، به‌دليل اين‌که مغز کودک قابليت تجزيه و تحليل را نداشته، هم‌چنين ذهن کودک تصاوير را واقعي می‌بیند و اين بازي‌ها در ذهنيت کودک شکل مي‌گيرد.»

اکبريان تصريح کرد: «ممکن است کودک با ديدن بازي‌هاي رايانه‌اي يک‌سري عمليات تحريک‌آميز و خطاهايي انجام دهد که با معيار علمي و توجيهي دادگاه‌ها قابل قبول نيست.»

اين متخصص مغز و اعصاب در پايان توصيه و تاکيد کرد: «توصيه مي‌شود، کارتون‌ها براي کودکان متناسب با طیف سني آن‌ها انتخاب شود. به‌دليل اين‌که ذهنيت کودک با بزرگ‌ترها متفاوت است، بنابراين تصاوير را واقعي تصور می‌کند، هم‌چنين اين‌گونه بازي‌ها در تقويت ذهني کودک موثر است و اثرات مخربي را به همراه خواهد داشت.»

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه