ایسنا: معاون سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: مصرف غذاهای حاوی کلسیم، آهن، فسفر و روی میزان جذب سرب را در کودکان کاهش می‌دهد، لذا توصیه می‌شود دانش‌آموزان روزانه دو تا سه لیوان شیر مصرف کنند. دکتر محمد چینیان با اشاره به راه‌های پیشگیرانه در کاهش اثرات سوء ناشی از آلودگی هوا بروی دانش‌آموزان، گفت: یکی از راه‌های موثر افزایش قدرت بدنی در برابر اثرات سوء آلودگی هوا، تغذیه مناسب است، لذا توصیه می‌شود خانواده‌ها در برنامه غذایی کودکان خود، مواد حاوی کلسیم، آهن، فسفر و روی را بگنجانند. مصرف غذاهای ...

ایسنا: معاون سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: مصرف غذاهای حاوی کلسیم، آهن، فسفر و روی میزان جذب سرب را در کودکان کاهش می‌دهد، لذا توصیه می‌شود دانش‌آموزان روزانه دو تا سه لیوان شیر مصرف کنند.

دکتر محمد چینیان با اشاره به راه‌های پیشگیرانه در کاهش اثرات سوء ناشی از آلودگی هوا بروی دانش‌آموزان، گفت: یکی از راه‌های موثر افزایش قدرت بدنی در برابر اثرات سوء آلودگی هوا، تغذیه مناسب است، لذا توصیه می‌شود خانواده‌ها در برنامه غذایی کودکان خود، مواد حاوی کلسیم، آهن، فسفر و روی را بگنجانند.

مصرف غذاهای حاوی کلسیم، آهن، فسفر و روی، میزان جذب سرب را کاهش می‌دهد

وی افزود: با توجه به اینکه این مواد میزان جذب سرب را در کودکان کاهش می‌دهد، لازم است کودکان در طول روز دو تا سه لیوان شیر بنوشند.

چینیان همچنین مصرف ماست کم چرب و میوه‌هایی همچون سیب، پرتقال، لیمو و هویج را به دانش‌آموزان و کودکان در روزهایی که غلظت‌ آلاینده‌ها در هوا بالاست، توصیه کرد.

معاون سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: تعویض لباس کودکان و همچنین جدا کردن لباس منزل و مدرسه دانش‌آموزان و شست‌وشوی دست‌ها با مایع، شست‌وشوی دهان، بینی و چشم نیز در کاهش اثرات بیماری‌زای آلودگی هوا موثر است.

وی همچنین از خانواده‌ها خواست در روزهایی که هوا آلوده است، کودکان را به مصرف انواع گوشت و غلات ترغیب و از ورزش کردن در محیط‌های خارج از منزل به شدت اجتناب کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه