ایسنا: غلظت پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو و برکلی در پژوهش گسترده‌ای دریافته‌اند که میزان فولیت در خون این کودکان بیشتر است. این در حالی است که در مطالعات قبلی نشان داده شد: افراد بالغ مبتلا به IBD از غلظت فولیت کمتری نسبت به بزرگسالان سالم برخوردارند. اما یافته جدید، مطالعات قبلی را به چالش کشیده است. تا این زمان اکثر متخصصان برای تمام بیماران IBD مصرف مکمل‌های فولیت را توصیه می‌کرده‌اند. اما با توجه به نتایج این پژوهش جدید بر روی کودکان، تجویز فولیت باید دوباره مورد ارزی ...

ايسنا: غلظت پژوهشگران دانشگاه كاليفرنيا در سانفرانسيسكو و بركلي در پژوهش گسترده‌اي دريافته‌اند كه ميزان فوليت در خون اين كودكان بيشتر است. اين در حالي است كه در مطالعات قبلي نشان داده شد: افراد بالغ مبتلا به IBD از غلظت فوليت كمتري نسبت به بزرگسالان سالم برخوردارند. اما يافته جديد، مطالعات قبلي را به چالش كشيده است. تا اين زمان اكثر متخصصان براي تمام بيماران IBD مصرف مكمل‌هاي فوليت را توصيه مي‌كرده‌اند. اما با توجه به نتايج اين پژوهش جديد بر روي كودكان، تجويز فوليت بايد دوباره مورد ارزيابي قرار گيرد.

دكتر ملوين هيمن، استاد طب اطفال و رييس بخش گوارش و تغذيه اطفال در بيمارستان اطفال UCSF خاطرنشان ساخت: اين يافته بسيار جالب و شگفت انگيز و نقش فوليك اسيد را در رشد بيماري روده ملتهب بويژه در بيماران جوان نشان مي‌دهد.

محققان مي‌گويند: كمبود فوليت كه نوعي ويتامين B ‌است مي‌تواند دلايل چند گانه‌اي داشته باشد. برخي از اين عوامل شامل جذب پايين فوليت در سرتاسر مجاري گوارشي، كمبود اين ماده مغذي در رژيم غذايي روزانه و يا تداخلات دارويي هستند. اما محققان تصور مي‌كنند كه با توجه به نتايج تحقيقات اخير IBD‌ در كودكان تا حدودي با نوع اين بيماري در افراد بالغ متفاوت است. تا پيش از اين عده كمي از محققان از غلظت بالاي فوليت در خون كودكان مبتلا به بيماري روده ملتهب، مطلع بوده‌اند.

فوليت براي حفظ سلامت بدن بي نهايت مهم است و در واقع مانع از بروز تغييرات مخرب در مولكول وراثتي دي ان آ مي‌شود. اين تغييرات در صورت عدم پيشگيري مي‌تواند منجر به بروز سرطان يا نواقص مادرزادي شود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه