ایرنا :. مشاهده و دقت در پدیده ‌های طبیعی ، محیط زیست و گفت و گو درباره زیبایی های خلقت ، مهارت‌ های کودکان را در زندگی افزایش می‌ دهد و باور های مذهبی آنها را تقویت می‌کند. بنابر تحقیقات انجام شده ، دانشمندان دریافته اند که دانش آموزانی که در اردو های تربیتی شرکت کرده‌ اند از رشد اجتماعی بیشتری نسبت به دانش آموزان شرکت نکرده ، برخوردارند. بنابر این تحقیقات دانش آموزانی که در اردو های تربیتی شرکت کرده اند اختلالات رفتاری کمتری نسبت به دانش آموزان دیگر دارند. این تحقیقات می‌افزاید: پیشرفت تح ...

 ايرنا :

مشاهده و دقت در پديده ‌هاي طبيعي ، محيط زيست و گفت و گو درباره زيبايي هاي خلقت ، مهارت‌ هاي كودكان را در زندگي افزايش مي‌ دهد و باور هاي مذهبي آنها را تقويت مي‌كند.

 بنابر تحقيقات انجام شده ، دانشمندان دريافته اند كه دانش آموزاني كه در اردو هاي تربيتي شركت كرده‌ اند از رشد اجتماعي بيشتري نسبت به دانش آموزان شركت نكرده ، برخوردارند.

بنابر اين تحقيقات دانش آموزاني كه در اردو هاي تربيتي شركت كرده اند اختلالات رفتاري كمتري نسبت به دانش آموزان ديگر دارند.

اين تحقيقات مي‌افزايد: پيشرفت تحصيلي دانش آموزاني كه در اردوهاي تربيتي شركت كرده‌اند بيشتر از دانش آموزان شركت نكرده نيست .

در اين راستا همه ساله سازمان هاي متولي اوقات فراغت بر تاثير و نقش اردو براي دانش آموزان تاكيد مي‌كنند و اردو هايي را در طول مدت تابستان و فصل هاي ديگر برگزار مي‌كنند.

مدارس نيز در طول سال تحصيلي با فراهم كردن امكانات لازم زمينه برگزاري اين اقدام تاثير گذار را فراهم مي‌كنند.

كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در همين راستا يكي از سازمان هاي برگزاركننده اردو است و به عنوان مثال بچه‌هاي شهر بزمان در اردويي با چگونگي تشكيل سنگ ريزه‌ ها و اقليم منطقه بيش از پيش آشنا مي‌شوند.

رود خانه يرستا واقع در جنوب شهرستان بزمان به دليل مجاورت با دو روستاي طشت و علي آباد ، از سوي مردم محلي ، رستا نام گرفته شده است و چون اين رودخانه از كوه خضر كه دومين كوه مرتفع استان بعد از تفتان بوده سرچشمه مي گيرد از نظر باور هاي معنوي ، مردم آنجا را محل قدمگاه حضرت خضر مي دانند.

مردم بومي اين منطقه براي آب اين رود خانه ارزش خاصي قائل‌ اند و در روزگاران گذشته تازه دامادها براي تبرك با آب آن حمام دامادي مي‌گرفتند و امروزه هم مردم در شروع سال نو بخشي از شستني‌هاي خانه تكاني عيد را با آب اين رود خانه مي‌شويند تا طهارت و تبرك آن در سال بعد در زندگي شان جاري شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه