نی نی بان: لازم نیست کودک‌تان برای یادگیری تنها به مدرسه برود و امتحان بدهد. یادگیری صحیح تنها به خاطر سپردن حقایق تاریخی و حل مشکلات ریاضی نیست. یادگیری فرآیندی تعاملی و دائمی از تجزیه و تحلیل، پرسش و بحث همچنین جستجوی معانی جدید و دانش منحصر به فرد در هر موقعیت است. جهان ما پر از سوال است، پر از مکان‌ها و آدم‌های گوناگون. سعی کنید کودکان‌تان را در معرض تجربه‌های مفید قرار دهید. شما با این روش دانش او را گسترش می‌دهید، تحصیلات ابتدایی او را بهبود می‌بخشید و نوعی از آگاهی را در او ترویج ...

نی نی بان: لازم نیست کودک‌تان برای یادگیری تنها به مدرسه برود و امتحان بدهد. یادگیری صحیح تنها به خاطر سپردن حقایق تاریخی و حل مشکلات ریاضی نیست. یادگیری فرآیندی تعاملی و دائمی از تجزیه و تحلیل، پرسش و بحث همچنین جستجوی معانی جدید و دانش منحصر به فرد در هر موقعیت است.

جهان ما پر از سوال است، پر از مکان‌ها و آدم‌های گوناگون. سعی کنید کودکان‌تان را در معرض تجربه‌های مفید قرار دهید. شما با این روش دانش او را گسترش می‌دهید، تحصیلات ابتدایی او را بهبود می‌بخشید و نوعی از آگاهی را در او ترویج می‌کنید که در کتاب‌ها یافت نمی‌شود. در اینجا 5 پیشنهادی که به کودکان کمک می‌کند تا خارج از مدرسه هم یاد بگیرند، آورده شده است.

 

آموزش کودک بیرون مدرسه و 5 پیشنهاد کاربردی - تصویر 1

 

1. ارزش کتابخانه‌های عمومی را از یاد نبرید

کتابخانه‌ها منابع ارزشمندی هستند که دسترسی عمومی را به مجموعه‌ای از کتاب‌ها و آرشیوها فراهم می‌کنند. شما می‌توانید موضوعات جذابی را برای کودک‌تان در کتابخانه پیدا کنید.

 

2. از هر فرصتی برای کشف چیزهای جدید استفاده کنید

زمانی که با کودک خود به مسافرت می‌روید، مسافرتی یک روزه یا حتی چند هفته‌ای، از جهان اطراف خود برای آموزش به او استفاده کنید.  می‌توانید با کودک درباره تاریخ، جغرافیا، تفاوت فرهنگ‌ها، سنت و رسوم صحبت کنید. به این فکر کنید که چگونه مسافرت خانوادگی شما می‌تواند حس کنجکاوی کودک‌تان را برانگیزد.

 

3. از زندگی هر روزه خود یاد بگیرید

هر فعالیتی ��ی‌تواند دری به سوی درس‌های جدید و جالب باشد. برای مثال پختن شیرینی می‌تواند در درس‌های عملی مثل ریاضی، علوم و حرفه و فن به کودک شما یاری برساند یا شرکت کردن در بازی بسکتبال، آمار، تاریخ و کار گروهی را در او تقویت می‌کند.

کودک‌تان را تا آن‌جا که امکان دارد در معرض فعالیت‌های اجتماعی و هنری قرار دهید. موزه، باغ وحش، سایت‌های تاریخی و فعالیت‌های فرهنگی مثل بازی‌، رقص باله، اپرا و کنسرت‌های موسیقی راه‌های بسیار خوبی برای آموزش و سرگرمی آنها هستند. این ماجراجویی‌ها برای کودکان اغلب سرگرم کننده‌تر از نشستن پشت میز مدرسه است. به علاوه آن‌ها می‌توانند با این روش‌ها دید خود را گسترش دهند و سرگرمی، احساسات و علایق خود را در زندگی پیدا کنند.

 

4. اعتقاد داشته باشید

اگر شما به مذهبی خاص اعتقاد دارید، کودک‌تان را به کلاس‌ یا اردوهای مختلف بفرستید. کودکان از طریق تاریخ درباره مذهب اطلاعات کسب می‌کنند و همچنین مفاهیم دینی و معنوی را یاد می‌گیرند.

 

5. از هر فرصتی برای پاسخ به «چرا؟» استفاده کنید

حتی بی‌ارزش‌ترین لحظه‌ها می‌تواند چیزی به کودکان یاد دهد. برای مثال همراه بودن کودکان با پدر و مادر در دفتر کار می‌تواند اطلاعاتی راجع به تجارت و صنعت به آن‌ها دهد یا نگاه کردن به آسمان در شب می‌تواند سوال‌هایی را درباره اجسام آسمانی در ذهن او ایجاد کند. از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید و کنجکاوی و هیجان او را از یاد نبرید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه