خبرگزاری ایسنا: لیلا اجلی، روان‌شناس، بر امکان‌پذیر بودن آموزش مدیریت در کودکان تأکید کرد و گفت: "آموزش مدیریت و مدیر بار آوردن کودکان با انجام چند کار ساده امکان‌پذیر است. بنابراین والدین می‌توانند با توجه کردن به مواردی بسیار بدیهی و ساده کودک خود را به یک مدیر موفق تبدیل کنند که اولین راهکار این است که والدین همراه فرزندشان اهداف و اولویت‌های درسی و غیر درسی را نوشته و پس از مرتب کردن موارد غیر ضروری را حذف کنند. ". وی افزود: "وقتی وظیفه‌ای به فرزندان محول می‌شود برای آن حداکثر زمان در ...

خبرگزاری ایسنا: لیلا اجلی، روان‌شناس، بر امکان‌پذیر بودن آموزش مدیریت در کودکان تأکید کرد و گفت: "آموزش مدیریت و مدیر بار آوردن کودکان با انجام چند کار ساده امکان‌پذیر است. بنابراین والدین می‌توانند با توجه کردن به مواردی بسیار بدیهی و ساده کودک خود را به یک مدیر موفق تبدیل کنند که اولین راهکار این است که والدین همراه فرزندشان اهداف و اولویت‌های درسی و غیر درسی را نوشته و پس از مرتب کردن موارد غیر ضروری را حذف کنند."

 

وی افزود: "وقتی وظیفه‌ای به فرزندان محول می‌شود برای آن حداکثر زمان در نظر گرفته شود و والدین به او یادآور شوند زمانی که کار را به نحو احسن زودتر از موعد مقرر انجام دهد مابقی زمان در اختیار او خواهد بود، همچنین به فرزندان آموزش داده شود که همیشه کارهای دشوار را زودتر از بقیه کارها انجام دهند تا با خیال آسوده به مابقی کارها بپردازند."

 

این روان‌شناس خاطرنشان کرد: "همواره والدین در جلساتی مانند مهمانی‌های خانوادگی به موقع حضور یابند تا الگوی مناسبی برای فرزندان شوند و همچنین توجه کنند که به فرزندان بیاموزند هیچ کاری را نصفه رها نکنند و برای تلویزیون دیدن و بازی با کامپیوتر نیز حتماً برنامه‌ریزی داشته باشند و زمان زیادی ر ا صرف انجام این دو کار نکنند."

 

وی اظهار کرد: "کودکان از مکالمات تلفنی طولانی مدت بپرهیزند و والدین به آن‌ها یادآوری کنند که بهتر است برای مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه‌ریزی کنند و همچنین به او یاد دهند که هر شب رأس ساعت مشخص بخوابد تا در انجام برنامه‌های روزانه خود موفق باشند."

 

اجلی تصریح کرد: "رعایت نظم و ترتیب به کودکان آموزش داده شود تا زمان زیادی را صرف پیدا کردن وسایل خود نکند که برای رسیدن به این هدف والدین نیز خود باید مرتب باشند."

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه