آشنایی با زایمان بدون درد و کاهش سزارین

سینا نیوز:رئیس مرکز تحقیقات سلولی صارم گفت: توسعه زایمان طبیعی در کشور در وهله نخست نیازمند آشنایی زنان با روش‌های زایمان بدون درد است؛ این در حالی است که اکثر زنان ایرانی هنوز با روش‌های زایمان بی‌درد آشنایی ندارند که عمده‌ترین دلیل گرایش آنان به سزارین ناشی از همین نبود شناخت است. دکتر ابوطالب صارمی افزود: امروزه در اروپا حدود 80 درصد و در آمریکا حدود 70 درصد خانم‌های باردار خواستار اعمال روش‌های کاهش درد هنگام زایمان طبیعی هستند، در حالی که شناخته‌شده نبودن این روش‌ها سبب شده زنان ایرانی برای فرار از دردهای هنگام زایمان به سزارین پناه ببرند.

آشنایی با زایمان بدون درد و کاهش سزارین
 
بهترین روش کنترل درد زایمان برای زایمان اول روش "اپیدورال" است که در این روش داروهای بی‌حسی، اعضای حسی را تحت تاثیر قرار داده، موجب می‌شود که حس درد کاهش یافته یا حتی وجود نداشته باشد. دکترصارمی با اشاره به آماری که اخیراً از سوی سازمان ورزش شهرداری تهران مبنی بر کاهش تحرکات فیزیکی زنان که از 63 درصد در سال 89 به 40 درصد در سال 93 انتشار یافته است، گفت: کاهش تحرکات فیزیکی میان جامعه زنان ایرانی، چه زنان باردار و چه غیر‌باردار جای نگرانی دارد و سلامت آنان را به مخاطره می‌اندازد.
 
پژوهش‌های انجام شده همگی بر نقش ورزش و تحرکات بدنی در طول دوران بارداری با هدف سلامت مادر، جنین و داشتن یک زایمان راحت از سوی مادر تاکید دارند. رئیس مرکز تحقیقات سلولی صارم ادامه داد: توسعه دادن مراکزی به منظور انجام حرکات نرمشی و کششی در آب یا خارج از آن، در بیمارستان‌های دوست‌دار مادر و کودک برای زنان باردار بسیار ضروری است که خوشبختانه ایجاد این مراکز جزء سیاست‌های کنونی وزارت بهداشت قرار گرفته است.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه