نی نی بان: آسپیرین دارویی است که برای کودکان نیز مصرف می‌شد، تا زمانی که پزشکان مصرف آن را برای کودکان مضر دانستند. به خطرات این دارو برای آنها آگاه باشید و همین حالا آن را در قفسه خود قرار دهید. چرا کودکان نباید آسپیرین مصرف کنند؟. بیشتر والدین هنگام بیماری کودکانشان از آسپیرین استفاده می‌کنند. این دارو طعم خوبی دارد، کوچک است و راحت بلعیده می‌شود. اما تحقیقات نشان داده که مصرف آسپیرین در کودکان زیر 17 سال خطرناک است و به سلامت آنها آسیب می‌رساند. نگرانی اصلی این است که آسپیرین می‌تواند ...

نی نی بان: آسپیرین دارویی است که برای کودکان نیز مصرف می‌شد، تا زمانی که پزشکان مصرف آن را برای کودکان مضر دانستند. به خطرات این دارو برای آنها آگاه باشید و همین حالا آن را در قفسه خود قرار دهید.

 

آسپیرین، زنگ خطری برای کودکان - تصویر 1

 

چرا کودکان نباید آسپیرین مصرف کنند؟

 

بیشتر والدین هنگام بیماری کودکانشان از آسپیرین استفاده می‌کنند. این دارو طعم خوبی دارد، کوچک است و راحت بلعیده می‌شود. اما تحقیقات نشان داده که مصرف آسپیرین در کودکان زیر 17 سال خطرناک است و به سلامت آنها آسیب می‌رساند.

 

نگرانی اصلی این است که آسپیرین می‌تواند منجر به بیماری ری شود، نوعی از بیماری که بر مغز و کبد تاثیر می‌گذارد و می‌تواند کشنده باشد. این بیماری ممکن است در کودکانی که بیماری ویروسی یا آبله مرغان گرفته‌اند و آسپیرین مصرف می‌کنند، رشد یابد.

 

این بدین معنی نیست تمام کودکانی که آسپیرین مصرف می‌کنند به بیماری ری دچار می‌شوند اما 90% کسانی که از این بیماری رنج می‌برند، آسپیین مصرف کرده‌اند. ری معمولا بعد از عفونت ویروسی از قبیل آنفلوانزا،  ویروس معده یا عفونت تنفسی فوقانی ایجاد می‌شود.

 

نشانه‌های بیماری ری

 

اگر کودک شما به دلیل یک بیماری آسپیرین مصرف کرد، به دنبال نشانه‌های زیر بگردید:

 

·        استفراغ مداوم

·        ضعف معده

·        فقدان انرژی

·        گیجی

·        پرخاشگری

·        رفتار غیر منطقی

 

اگر یکی از نشانه‌های زیر را مشاهده کردید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا تشخیص اولیه این بیماری، کلید درمان آن است.

 

از داروهای دیگر استفاده کنید

 

داروهای دیگریوجود دارد که حاوی آسپیرین است، بنابراین بهتر است قبل از مصرف هر نوع دارویی آن را به دقت بررسی کنید. از طرف دیگر باید مراقب افرادی که از کودکتان مراقبت می‌کنند (پرستار یا خانواده) باشید و به آنها هشدار دهید که در هر شرایطی از دادن آسپیرین به کودکتان خودداری کنند.

 

از داروهای دیگر کاهش درد مانند ایبوپروفن یا استومینفن استفاده کنید. آنها را مطابق با وزن و سن کودکتان مصرف کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه