آزمایشی ساده برای تشخیص نقض قلب نوزاد

آزمایشی ساده برای تشخیص نقض قلب نوزاد
ایسنا: یک آزمایش معمولی که سطح اکسیژن خون را اندازه گیری می‎کند، می‎تواند برای غربالگری نوزادان تازه متولد شده‎ای که احتمالا مشکلات قلبی دارند به کار رود.
 
آزمایشی ساده برای تشخیص نقض قلب نوزاد - تصویر 1
 
به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، این آزمایش سریع و ساده، یک حسگر پوستی کوچک است که بر روی دست یا پا قرار می گیرد و میزان اکسیژن خون را اندازه گیری می کند.
 
پژوهشگران دانشگاه بیرمنگام انگلستان متوجه شدند که این آزمایش ارزان قیمت می تواند در ساعات اولیه عمر نوزاد به منظور تشخیص میزان کم اکسیژن در رگ های خونی که نشان دهنده نقص قلبی مادرزادی و بدون علامت است، به کار رود. در تعداد کمی از كودكان بیماری قلبی در دوران بارداری با استفاده از اسکن فراصوت تشخیص داده می شود اما در بسیاری دیگر این مشکل تا زمان انجام آزمایشات فیزیکی رایج غیرقابل تشخیص باقی می ماند.
 
این مطالعه که بر روی ۲۵ هزار و ۵۵ نوزاد تازه متولد شده انجام شد و در نشریه لنست به چاپ رسید، نشان داد که این روش نسبت به آزمایشات رایج در تشخیص مشکلات قلبی كودكان با موفقیت بیشتری همراه است.
 
این آزمایش می تواند به پزشکان خصوصا در مناطق دوردست و کشورهای با درآمد پایین کمک کند تا مشکلات قلبی را در کودکان به سرعت تشخیص داده و درمان کنند.
آزمایش
ساده
قلب
نقض
بارداری
مادرزادی
بیماری
قلبی
اکسیژن
رگ
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه